TENKİT KENDİNE, BİLGİ EHLİNE, SEVGİ SEVENEDİR...

SAYFA 1 SAYFA 2 SAYFA 3 * RUHSAL BİLGİ SİTESİ * DOĞRU YAŞAM BİLGİLERİ *                                 *ARAMADIĞIMIZ  HAZİNEYİ  BULAMAYIZ.* SAYFA 4 SAYFA 5 ARŞİV
  Bugün: 28 Mayıs 2022 Cumartesi

  UYANIŞ İÇİN AKTİFLEŞME
  DİLEKLER GERÇEĞE AİT...
  BİLGİ, HİZMET VE GÜÇ
  KOŞULSUZ SEVGİ NEDİR?
  ZAMAN IŞIK ANAHTARDIR
  VİCDANDA YASA, GÖNÜLDE O'
  ANLAMAK AHENK SAĞLAR
  İKİNCİ ZAMAN
  ZAMANI YAŞIYOR OLMAK
  İYİ VE DOĞRU
  DİKKAT ÜST BİLİNCİMİZİN...
  SEVGİ VE YAŞAM
  ZİHİN VE SEVGİ
  İYİLİK BÖYLE BİR ŞEYDİR
  UMUDU DAHA GENİŞ DÜŞÜNMEK
  HAYRI BİLMEK O'NA ERMEKTİR
  EYLEM YOKSA BİLGİ...
  IŞIK OLMAK
  KORKU VE ENDİŞE
  BİRLEŞTİRİLEN DEĞERLER
  BAŞEDEMEDİĞİMİZ SINAVLAR
  DÜNYA OYUNU...
  SEVGİ ÜZERİNE...
  RUHSAL İNCELİK
  ŞUUR VE BOYUT ANLAMLARI
  GÜCÜN KAYNAĞI AŞK...
  GERÇEĞİN GÜCÜNÜ GİYİNMEK
  TV'DE NELER VAR?
  ÖZGÜR MÜYÜZ?
  KURTULUŞ KENDİNİ BİLMEKTİR
  BİLGİ, SEVGİ VE HAYIR
  RUHSAL DENGE VE DÜZEN
  RUHSAL GERÇEK
  GERÇEK BİZ KİMİZ?
  RUHSAL YOLUN ÖNCELİKLERİ
  BİRLİK VE HAYIR İLİŞKİSİ
  BÜTÜNLENMEK
  ALLAH İNANCI
  TV'DE NELER VAR?
  RUHSAL ÖZGÜRLÜK
  ÖZGÜR OLMAK
  DİLEKLERİMİZ
  ÖZ BİLGİ
  HİZMET YARATMAK
  O'NUN ADALETİNİ ANLAMAK
  İLAHİ ADALETİN TECELLİSİ
  KADERİMİZİ BİZ Mİ YARATIYORUZ?
  SEVGİ VE AYDINLANMA
  TV'DE NELER VAR?
  YÜKSEK HİSSEDİŞ
  HAYRI BİLMEK
  SEVGİ VE KENDİNİ BİLME
  SEVGİ VE İNSANÎ DEĞERLER
  YENİ BOYUTA HAZIR MIYIZ?
  TV'DE NELER VAR?
  KARDEŞLİK ANLAMI
  YALAN SÖYLEMEK
  O'NUN SELAMI
  ATEŞ VE YANMAK
  DÜŞÜNCE SEVGİ VE İYİ OLMAK
  ANLAMAK DÜŞÜNMEK ARAMAK
  SEVGİ, İNANÇ, BİLGİ, VE NEŞE
  TV'DE NELER VAR?
  VAROLUŞ SORUMLULUĞU
  İNSANIN ÖZ DÜZENİ
  RUHSAL BİLGİYE UYMAK
  ŞUURLANMA
  KENDİMİZİN SORUMLULUĞU
  YALNIZ İYİLİK
  BERABERLİKTEN BİRLİĞE
  BİLGİNİN HAKEDİLİŞİ
  İNANMAK İLE YAPMAK
  İNANÇ VE SABIR
  İNSANIN GÜÇLERİ
  HALİM GÜROL İÇİN TAZİYE
  BİLGİ VE İDRAK
  O'NUN YOLUNDA OLMAK
  BULACAĞIMIZ GERÇEK
  GÖNÜL BİRLİĞİ
  DÜNYA SINAVI
Bize Ulaşmak İçin
[email protected]
Yazdırılabilir Versiyon


HAFTANIN SORUSU 

"Hizmet yaratmak" ifadesi size neler düşündürüyor?


 

Mecburi Hizmet Realitesinden, Gönül Hizmeti Realitesine, Sevgi Ve Birlik Gerçeğine Geçiş.

            Mecburi hizmet, karşılık bekleyen hizmet realitesi.

Henüz sevgi değerine ulaşamamış ve hizmetten uzak duran insan için kurulmuş olan dünya düzeni, hizmeti bir anlamda zorla öğretiyor. Bütün meslekler birbirimize hizmet için var. Aile bunun için var. 

Bugüne kadar toplumda yer almak, ekmeğimizi kazanmak için mecburen birbirimize hizmet ettik. Dünyaya gelen bebeklere veya yaşlı, özürlü, hasta varlıklara hizmet edebilmemiz için kalplerimizdeki koşullu sevgi avansını kullandık. Mecburi hizmet realitesini yaşadık. Karşılığı olan hizmetler yaptık.

Gönülce hizmet, karşılıksız hizmet realitesine geçiyoruz.

Şimdi dünya karşılıksız sevgi ve karşılıksız hizmet gerektiren yeni bir şuur boyutuna geçerken, insandan yeni realitenin gönül hizmeti anlayışı bekleniyor. Biz zannediyoruz ki, ailemize hizmet ettik ve etmekteyiz, mesleğimizle topluma hizmet ettik ve etmekteyiz, işte hizmet bu kadar; şimdi ne hizmeti bekleniyor bizden?  Şüphesiz her birimizi bekleyen ne hizmetler var, ancak yerine getirmemiz gereken bizi sevgide yükseltecek olan hizmet bize doğrudan söylenseydi sevgiyle karşılamamız mümkün olmayabilirdi. O hizmeti kendimizin bulması isteniyor. Hizmeti yaratın deniyor. Hepimiz birbirimizin hizmet aracıyız. Kendi insan değerlerimizi, ancak bilgimizi, iyilik ve doğruluğumuzu birbirimize yaptığımız hizmetle test edebiliriz. Tek başına yaşayan, sadece okuyup yazan insanın kendi insani değerleri konusunda yeterli bilgisi olamaz. Eksik ve yanlışlarımızı başkalarına hizmet ederken görebiliriz.

Yeni zamanı karşılayacak insani değerleri kazanmak.

Yeni zamanı karşılayabilmemiz için karşılıksız, gerçek hizmetin anlamı bilmek gerekiyor. Yeni zaman "insanın insana teslim edileceği, insanoğlunun insanın eline verileceği" zamandır.  Bu ne demektir? Üzerimizdeki bizi birbirimizden ve kendimizden koruyan enerjilerin çekilmesi durumunda insanlığın hali ne olabilir ki? Sevgi ve birlik realitesine geçemediğimiz, gerçek insani değerleri kazanamadığımız takdirde herkes bugüne göre akıl almaz derecede zarar gören ve zarar veren olacak!

O halde tez elden gerçek hizmeti anlamamız gerekiyor.

Hizmet önce zamanı boşa geçirmemek, çalışmaktır. Çalışma dediğimiz her eylemin bundan böyle hizmet teşkil etmesi gerekiyor. Hizmet O'nun bizden beklediği, bizden rızalı olduğu durumdur ki buna hayırda olmak diyoruz. Hayırda olmak hizmetin iyi ve doğru yapılması, iyilik ve doğruluğun bilgi ile tamamlanmasıdır. Hizmetin bilgi, iyi ve doğru ile tamamlanması gerçek sevgide yükseliştir. Sevgi ve hizmet gerçekte tek bir haldir. Seven hizmet halindedir, hizmet eden sevgiyi yaşayandır. Sevgimiz ne kadar yüksek ise hizmetimiz O'nun Rızası'na o kadar yakındır. Hizmetimizi O'nun Rızasına uygun yapmak için ne kadar gayret içindeysek sevgide o kadar yükseliyoruz. Eğer gönül gözüyle görebilseydik, çevremizde hizmet yaratmamız gereken ne kadar çok konu olduğunu görürdük. İyide ve doğruda hizmetle Sevgi Esasına hizmet etmiş oluyoruz. Sevgi Esasına hizmet ederken İlahi Yasaların bilgisine ulaşıyoruz,  hizmetine giriyoruz. Ve anlıyoruz ki başkalarına yaptığımız hizmet gerçekte çok daha büyük olarak kendimize yapmış olduğumuz hizmetmiş, bize dönen sevgi ve sevginin her şeye muktedir gücüymüş!

Yeni zamanın görevlileri, hizmet edenleri.

İşte gerçek hizmetin gerçek gücü böyle ortaya çıkıyor.  Bu bilgileri alan kişiler, insanlığın girdiği bu zor dönemde görev alacaklar ve insanoğlu insanın eline verildiğinde o gücü kuşanmış kişiler olarak insanoğluna yardım hizmetini yerine getirecekler. O zor günlerin nasıl günler olacağını anlayabilirsek, yardıma muhtaç olan değil, yardım ve hizmet eden olmanın çok yönlü değerini de anlayabiliriz.

Güney Haştemoğlu 21.3.2016  *ruhsalboyut.com*

 

------------------------------------------

Not:  Herkes gücü kadar hizmet yaratır. Ancak, her birimiz çok büyük güçlere sahibiz. Güçsüzlüğümüz gücümüzü kullanmamaktan. Gücümüzü kullanmak insan olmanın şartıdır. İnsandan beklenendir ve EMİR'dir. Doğruluğumuz, iyiliğimiz ve hizmetimiz kadar güç kullanabiliriz. Gücümüzü kullanabildiğimiz kadar yarattığımız hizmeti elimizden gelen en iyi biçimde yaparsak güç kullanımımız artar, hizmet alanımız genişler. Birinin gücü sadece ailesine yeter, bir diğeri ailesinin dışındaki hizmetlere de girişir. Gücü daha yüksek olan hizmet için çeşitli beraberlikler kurar, alanı daha da genişler. Devletler insanlığa hizmet yaratmak için ortaya çıkmış büyük örgütlerdir. Devleti iyi, doğru ve bilgiyle yönetmek en büyük hizmet, en büyük hayırdır, O'nun Rızasını kazanmaktır. Devlet yönetmek kıldan ince kılıçtan keskin bir hizmettir. O'na tam teslimiyet, tam inanç ve O'nun Aşkıyla yerine getirilebilecek bir hizmettir. Aksini yapanların vay haline!

Büyük hizmetleri yerine getirebilmek için en küçük hizmetlerden başlamak, O'nun Gücünü arkamıza alarak iç sesimizi dinleyerek O'nun Aşkıyla hizmet etmemiz gerekir.

 

<< geri
Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaretçi Defteri Bugüne kadar sitemizi 46205984 kişi ziyaret etti, Şu anda 112 kişi sitede.