TENKİT KENDİNE, BİLGİ EHLİNE, SEVGİ SEVENEDİR...

SAYFA 1 SAYFA 2 SAYFA 3 * RUHSAL BİLGİ SİTESİ * DOĞRU YAŞAM BİLGİLERİ *                                 *ARAMADIĞIMIZ  HAZİNEYİ  BULAMAYIZ.* SAYFA 4 SAYFA 5 ARŞİV
  Bugün: 18 Ekim 2017 Çarşamba

  GÜCÜN KAYNAĞI AŞK...
  GERÇEĞİN GÜCÜNÜ GİYİNMEK
  TV'DE NELER VAR?
  ÖZGÜR MÜYÜZ?
  KURTULUŞ KENDİNİ BİLMEKTİR
  BİLGİ, SEVGİ VE HAYIR
  RUHSAL DENGE VE DÜZEN
  RUHSAL GERÇEK
  GERÇEK BİZ KİMİZ?
  RUHSAL YOLUN ÖNCELİKLERİ
  BİRLİK VE HAYIR İLİŞKİSİ
  BÜTÜNLENMEK
  ALLAH İNANCI
  TV'DE NELER VAR?
  RUHSAL ÖZGÜRLÜK
  ÖZGÜR OLMAK
  DİLEKLERİMİZ
  ÖZ BİLGİ
  HİZMET YARATMAK
  O'NUN ADALETİNİ ANLAMAK
  İLAHİ ADALETİN TECELLİSİ
  KADERİMİZİ BİZ Mİ YARATIYORUZ?
  SEVGİ VE AYDINLANMA
  TV'DE NELER VAR?
  YÜKSEK HİSSEDİŞ
  HAYRI BİLMEK
  SEVGİ VE KENDİNİ BİLME
  SEVGİ VE İNSANÎ DEĞERLER
  YENİ BOYUTA HAZIR MIYIZ?
  TV'DE NELER VAR?
  KARDEŞLİK ANLAMI
  YALAN SÖYLEMEK
  O'NUN SELAMI
  ATEŞ VE YANMAK
  DÜŞÜNCE SEVGİ VE İYİ OLMAK
  ANLAMAK DÜŞÜNMEK ARAMAK
  SEVGİ, İNANÇ, BİLGİ, VE NEŞE
  TV'DE NELER VAR?
  VAROLUŞ SORUMLULUĞU
  İNSANIN ÖZ DÜZENİ
  RUHSAL BİLGİYE UYMAK
  ŞUURLANMA
  KENDİMİZİN SORUMLULUĞU
  YALNIZ İYİLİK
  BERABERLİKTEN BİRLİĞE
  BİLGİNİN HAKEDİLİŞİ
  İNANMAK İLE YAPMAK
  İNANÇ VE SABIR
  İNSANIN GÜÇLERİ
  HALİM GÜROL İÇİN TAZİYE
  BİLGİ VE İDRAK
  O'NUN YOLUNDA OLMAK
  BULACAĞIMIZ GERÇEK
  GÖNÜL BİRLİĞİ
  DÜNYA SINAVI
  KORKULARIMIZIN KAYNAĞI
  VARLIK VE VAROLUŞ
  ANLAMAK VE KABUL ETMEK
  HAKEDİŞ ESASI
  HAKLAR VE SINIRLAR
  VERİCİLİK NEDİR?
  YENİDEN DOĞMAK
  RUHSAL BİLGİ VE MÜJDE
  BALANSI KURMAK
  KÜÇÜK İHMALLERİMİZ
  GERÇEĞİ GÖRMEK
  SORUMLULUK ALMAK
  ÖĞRENMEK VE ÖĞRETMEK
  ZAMANI BAŞTAN DEĞERLENDİRME
  ZAMANI DOĞRU KULLANMAK
  KİŞİLİK ÇATIŞMALARI
  GERÇEK BAYRAM NEDİR?
  GERÇEKLERİ ANLAMAK
  TECRÜBELER VE GELİŞİM
  MANEVİ BEYAZLIK
  İNANMAK NASIL OLMALIDIR?
  RUHSAL AYNALARIMIZ
  RUHSAL KAZANÇ NEDİR?
  RUHSAL IŞIK NEDİR?
  BİRLİK BİLİNCİ
Bize Ulaşmak İçin
[email protected]
Yazdırılabilir Versiyon

 

Kedileri Sevenler İçin

 

Kediler ve onlarla aynı deneyimi paylaşmak üzerine notlar:


           Kedilerin her biri ayrı birer varlık-karakterdir. Her bir kedi, kendi doğal donanımı, kader planı-oyun akışı ve buna uygun seçtiği genetik altyapıdan gelen bilgilerle donanır. Belli bir amaç için gelmişlerdir.

           Kediler, şifacı ve gözlemci olarak gelirler. Madde deneyimi yasarken, bu maddenin artısını ve eksisini deneyimlerken, ayni zamanda maddesel varlıklara şifa enerjisini aktarmak, bunun bir aracısı olmak için gönüllü olmuşlardır.

           Gözlemci olarak, kendi deneyimleri ile ilgili bilgi toplar ve bunu aktarırlar. Evrensel sistemin bütünselliği içinde, diğer şifa grupları ile de ortak çalışmalara katılırlar. Bu çalışmalar kapsamındaki şifacılıkları ve gözlemciliklerinin bilgileri ortak bilgi alanına kayıt olur.

           Eğer bir kedi sizi bulduysa, yani bir kedi edindiyseniz, unutmayın ki, bu görevli varlıkla  bir şekilde ortak bir çalışma yapmaktasınız. Aranızda paylaştığınız şeyler, sevgi ile birlikte paylaşılan anlar, bunların şekilleri, ne kadar iyi anlaşıp anlaşmadığınız, aranızdaki uyum, göreve kolaylık ve harmoni olarak yansır.

           Kedinizle vakit geçirmeniz de ayrıca bu görev için önemlidir. İnsanlarla birlikte yaşamayı tercih eden kedilerin, insanlara dair deneyimleri olduğunu hatırlamanız gerekir. Bunlar: İnsan, insanın şifası, insanın günlük yaşantısı içinde şifalandırılması, insanın yaşadığı alanın şifalandırılmasıdır.

           Kedilerin merakla yaşam alanındaki her bir bölgeyi düzenli ziyaret edip, koklamaları ve kolaçan etmeleri de nedensiz değildir. Hiç girilmedik oda bırakmayı sevmezler, yaşadıkları alana enerjilerini yerleştirmekten hoşlanırlar.

           Sizin enerjiniz ve onun enerjisi, ortak yaşam alanınıza bir bütün olarak yerleşirse evinizdeki harmoni de artacaktır. Kedinizin enerjisini iyi tutmanız, evinizin enerjisini iyi tutmanızla ve ona gösterdiğiniz sevgiyle mümkündür. Tabiî ki yedikleri, sağlık durumu önemli, eğer her hangi bir sebeple hastalandıysa veterinere götürmek ve baktırmak önemlidir. Ancak bunun dışında kediniz için yapabileceğiniz en değerli şey:


           —Evin enerjisini toparlamak (reiki, meditasyon, tuz vs.)
           —Evde çiçek bulundurmak (canlı yaşam formları bulundukları alana yaşam enerjisi sağlarlar.
           —Onun işlenmiş mama dışında taze mama yiyebilmesini sağlamak (içinde hayat barındıran taze gıda). Otları bir miktarda bunun için tüketmektedirler, ayrıca genetik kodlarında ot yemek gerekliliği bilgisi bulunduğu için ihtiyaçları olmasa bile belli aralıklarla bedenin ihtiyaç duyacağını düşünerek ot yeme içgüdüleri devreye girmektedir.

           Kısa bir hayat ömrü seçmiş olmaları, tekâmül değil görev amacıyla gelmiş olmaları nedeniyle mümkün olmuştur. Bu yüzden de tek seferlik gelişleri vardır. Buradaki deneyimleri tekâmül sistemi ile çalışmıyor. Ancak, talep çıkarsa ve gerekli görülürse bu görevlilerin tekrar gelmesi söz konusu olabilir. Bununla birlikte doğal olarak geliş şekilleri tekâmül içerikli olmadığı için, tekrarlar içermemektedir.

           Bir kedinin yaşadığı evde belli bir hastalığa yakalanması (yaşlanmaya bağlı hastalıklar hariç), genelde evdeki bir dengesizliğe dikkat çeker. Kedilerin hastalıkları yaşadıkları evde yasayan insanların enerjileri hakkında önemli bilgiler verir. Özellikle kediyle en fazla vakit geçiren ya da ondan en fazla uzak duran kişiye bakmak gerekir. Genelde, bu tür uç noktaları temizlemeye çalışırlar. Bir diğer olasılık, bütün ailede tekrar eden bir hastalığa işaret ediliyor olabilir.

           Kedi nüfusunun insan nüfusundan fazla olduğu (2 kişinin yaşadığı evde 6–8 kedi yaşaması gibi), evlerde gerçekten ciddi anlamda şifalandırılması gereken bir durum olduğunu düşünmek doğru olacaktır. Bu gibi durumlarda, yani bu kadar fazla sayıda kedi besleyen tek ya da çift kişilik küçük aile yapılarında evdeki yalnızlığa bakmakta fayda var. Evde yasayan insanların yalnızlık, depresyon, içine kapanmışlık gibi sorunları var mı? Neden ve ne kadar zamandır bu hal devam ediyor?

           Kalabalık aileler için, yani adam başına bir kedinin düştüğü ya da başka deyişle insan sayısı ile kedi sayısı arasında nispeten yakın bir oran olduğunda, (bir insana bir ya da iki kedi gibi), farklı bir durum söz konusudur. Bu durumu, bir toplu yaşam deneyimi olarak değerlendirmek gerekir. Bu durumda bir yalnızlık aramak, kedilere bir hastalığın habercisi olarak bakmak yerine; toplu yasam deneyiminde görevli uyum sağlayıcılar olarak bakmakta fayda var.

           Kediniz için, evin derli toplu ve temiz olması önemlidir, kediler temizlik sever, özellikle enerjisi temizlenmiş şeyleri seçerler. Bunun iki sebebi vardır: bir tanesi, özellikle kendi enerjilerini  yerleştirmek ve şifa da dahil görevlerini yapabilmek için gerekli alt yapıyı oluşturmak; ayrıca evin temizlenmemiş kısımları varsa eğer, oradaki ağır enerjinin etkisinden çıkmak. Mümkün olduğu kadar evinizi derli toplu ve temiz tutmaya çalısın. Bu kediler için önemlidir.

           Doğayla birlikte yaşayan kedilerin insan aurasına daha iyi şifa verebildikleri bir gerçektir. Kedilerin kendilerini doğada temizleyip, topraklayıp daha sonra enerji yüklü olarak gelme şansları vardır. Fakat hiç doğaya çıkamayan, şehrin içinde, apartman dairesinde yaşayan kedilerde durum farklıdır. Eğer doğaya çıkamayan bir kedi ile ayni yaşam alanını paylaşıyorsanız, onun şifalanması ve topraklanması için bir şey yapmanız lazım.

           Bu amaçla, güneş gören açık bir balkon varsa, kedinizin kullanmasına müsaade edin. Evinizde başka hayat kaynakları bulundurun, bitkiler gibi. Evinizi hem maddesel hem de enerjisel anlamda temiz, derli toplu tutun. Evin enerjisi için kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem var. Bunlardan bir ya da bir kaçını kullanabilirsiniz.

           Genel olarak evinizin durumunu ve yalnız yaşıyorsanız kendi durumunuzu, kedinizin durumundan anlayabilirsiniz. Normalden çok uyumaya başladıysa evinizin enerjisi ağırlaşmıştır. Ya da ajite ise her hangi bir sağlık sorunu baş gösteriyorsa, sizde de ayni bölgede sorun var mi diye kontrol edin. Ajitasyonu sizden kaynaklanıyor ya da evin enerjisinden kaynaklanıyor olabilir.

           Kedi meditasyonunu birlikte yaparak hem onu, hem de kendinizi şifalandırır, hatta evin enerjisini toparlar, dengelersiniz. Sevgiyle…


Burcu Cedetaş

 

25.05.2008 *internet*

<< geri
Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaretçi Defteri Bugüne kadar sitemizi 9973739 kişi ziyaret etti, Şu anda 21 kişi sitede.